زمین برای زندگی مدیون شهاب سنگ هاست

به گزارش تور فرانسه، محققان می گویند این اتفاق ممکن است باعث انتقال مولکول هایی که امکان تشکیل زندگی روی زمین و حتی احتمالاً روی مریخ، را دارند به اینجا شده باشند.

زمین برای زندگی مدیون شهاب سنگ هاست

سقوط شهاب سنگ ها در اقیانوس ممکن است مواد لازم برای حیات را فراهم آورده باشد

دانشمندان با شلیک مواد مختلف به یکدیگر با استفاده از یک تفنگ محرک به این نتیجه رسیدند آمینواسید ها می توانند از طریق برخورد شهاب سنگ ها با آب ایجاد شوند.

محققان می گویند این اتفاق ممکن است باعث انتقال مولکول هایی که امکان تشکیل زندگی روی زمین و حتی احتمالاً روی مریخ، را دارند به اینجا شده باشند.

دانشمندان دو توضیح برای نحوه پدید آمدن حیات روی کره زمین دارند: یکی شامل ارسال زندگی فرا کهکشانی است که با شهاب سنگ ها به زمین آورده شده و نظریه دیگر این است که حیات روی خود زمین شکل گرفته است.

تحقیق جدید که توسط گروهی از محققان ژاپنی انجام یافته، مطابق با فرضیه نخست است. در این تحقیق پژوهشگران به بررسی اتفاق حاصل از برخورد شهاب سنگ با آب اقیانوس پرداختند و سعی کردند آن را شبیه سازی نمایند. آنان این کار را از طریق شلیک دی اکسید کربن، نیتروژن، آب و آهن با هم انجام دادند و از تفنگی محرک در آزمایشگاه برای این کار بهره جستند.

با انجام این کار آن ها دریافتند که آمینواسید هایی مانند گلایسین و آلانین طی این فرآیند تولید شدند. این آمینواسید ها عناصر کلیدی پروتئین ها هستند که عامل تسریع بخش واکنش های زیستی است که در نهایت منجر به تشکیل زندگی و حیات می شود.

از آنجاکه دانشمندان باور دارند مریخ نیز روزگاری اقیانوس خود را داشته است، به تخمین آن ها همین فرایند ممکن است روی این سیاره سرخ هم اتفاق افتاده باشد.

آب وهوای مریخ ظاهراً از ترکیب همان گاز ها تشکیل شده (دی اکسید کربن و نیتروژن) که مانند روز های آغازین زمین است که در اقیانوسی واحد پوشیده شده بود؛ بنابراین دانشمندان اظهار داشتند فرایندی مشابه ممکن است در این سیاره هم اتفاق افتاده باشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 570

به "زمین برای زندگی مدیون شهاب سنگ هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین برای زندگی مدیون شهاب سنگ هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید