لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا، هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی

به گزارش تور فرانسه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود: دانشگاه ها در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به عدم آمادگی قبلی ، عملکرد بسیار درخشانی به ویژه در بخش آموزش مجازی داشتند.

لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا، هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید نمود: دانشگاه ها در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به عدم آمادگی قبلی ، عملکرد بسیار درخشانی به ویژه در بخش آموزش مجازی داشتند و ضروری است این تجربیات برای استفاده در آینده و مواردی مشابه، حفظ شده و مورد استفاده قرار گیرد.

در این نشست که صبح امروز (شنبه) با حضور معاونان و مدیران این وزارت و حضور مجازی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار گردید، غلامی با اشاره به همه گیری دنیای ویروس کویید 19 و درگیر شدن تمامی کشورها با این بیماری گفت: این بیماری فرصت ها و چالش هایی را فراهم نموده و موجب شده تا شکل جدیدی از تجربیات و تصمیم گیری ها در امور مختلف در سطح دنیا شکل بگیرد.

وزیر علوم با بیان اینکه بخش آموزش عالی نیز از شرایط جدید تاثیر پذیرفته است، گفت: در این شرایط دانشگاه های کشور نیز با چالش هایی روبرو هستند و البته این شرایط موجب شده است تا مسئولان دانشگاهی در مقابله با آن و انجام بهینه امور، تجربیات بهتری به دست آورند.

وی با تاکید بر ریل گذاری قانونی در انجام تمامی وظایف اضافه کرد: ما باید از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را نموده و فعالیت های این دوران را به احسن تبدیل کنیم، البته این نه تنها در بخش آموزش، بلکه در بخش های پژوهش و فعالیت های فرهنگی نیز باید برنامه ریزی های مناسبی انجام گیرد و عادت های جدیدی در زندگی جامعه دانشگاهی به وجود آورد.

غلامی با بیان اینکه ستاد وزارت علوم زیرساخت های لازم برای فعالیت دانشگاهیان در دوران شیوع کرونا را فراهم می نماید، گفت: در سال تحصیلی آینده شرایط بهتر می گردد و مبنای ما بر ارائه آموزش مجازی دروس دانشگاهی است، البته حضور دانشجویان بعضی مقاطع در فواصل مختلف زمانی هم می تواند مناسب باشد.

وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاهیان باید به عملکرد دوران کرونایی یک نگاه کلان داشته باشند، گفت: همه دانشگاه باید تجربیات عملکرد مطلوب خود در دوران کرونایی در بخش های مختلف منتشر نمایند تا مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد و ضروری است معاونت های آموزشی و پژوهش و فناوری وزارت هم در این فرآیند همکاری نمایند تا نتایج مطلوبی با استفاده از تجربیات هسته های علمی دانشگاه ها به وجود آید.

غلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه گزارش ها و نقطه نظرات ارزشمند روسای دانشگاه ها در مورد عملکرد مناسب شان در دوران کرونایی گفت: پشتیبانی های لازم در دوران کرونایی از دانشگاه ها انجام می گردد تا دغدغه روسای دانشگاه ها به حداقل برسد و در این ارتباط دولت نیز در حد امکان یاری خواهد نمود.

وزیر علوم با تاکید بر برگزاری نشست های مجازی در بخش ها و مدیریت های مختلف دانشگاهی گفت: برگزاری نشست های مجازی یکی از فرصت هایی است که در دوران بیماری کووید 19 به دست آمده و به مسئولان بخش های مختلف دانشگاهی توصیه می کنم با برگزاری این نشست ها در فواصل مختلف از همفکری و تجارب یکدیگر به خوبی استفاده نمایند.

غلامی با تاکید بر عبور از روش های سنتی در انجام امور آموزش عالی گفت: ضروری است دانشگاه های کشور تجربیات خود در مورد انجام امور آموزش مجازی و سایر امور در دوران شیوع کرونا را برای تثبیت و جمع بندی این دستاوردها و پایداری این تجربیات گردآوری نموده و به ستاد وزارت علوم ارسال نمایند و در این راستا باید بعضی از عادات سنتی در انجام امور را به سمت خدمت بهینه تغییر دهیم.

وی اضافه کرد: مدل آموزش عالی کشورمان با مدل آموزش عالی کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی تشابه زیادی دارد و ما می توانیم با بومی سازی تجربیات آنان در انجام امور، برنامه ریزی های مناسبی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 626

به "لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا، هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا، هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید