مالیات بر ارزش افزوده متوقف شد

به گزارش تور فرانسه، مدیرکل امور اقتصادی نهاد ریاست جمهوری طی نامه ای خطاب به عاملان ذی حسابی با اشاره به منقضی شدن قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده، اجرای آن را تا زمان تصویب قانون جدید مورد ایراد دانست و خواهان انجام مراقبت های لازم در این زمینه شد.

مالیات بر ارزش افزوده متوقف شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده سال 87 و به صورت آزمایشی تصویب شد. این قانون تا سال 1392 اعتبار داشت، اما پس از آن، هر سال در قانون بودجه تمدید شد و آخرین بار نیز برای بودجه سال 1399 این اتفاق رخ داد که اعتبار آن تا مهر ماه امسال تعیین شده بود.

چندی قبل دولت لایحه دو فوریتی را برای تمدید قانون موقت اقتصادیات برارزش افزوده به مجلس فرستاد که مجلس با طرح دو فوریت آن موافقت نکرد و تعیین نیست این لایحه چه زمانی به تصویب مجلس و سپس شورای نگهبان برسد.

از این رو 27 روز پس از منقضی شدن این قانون و عدم تصویب لایحه دو فوریتی دولت برای تمدید قانون موقت در مجلس یازدهم (کلیات آن در اواخر آبان ماه به تصویب رسید)، حسن شیخی مدیر کل امور اقتصادی نهاد ریاست جمهوری طی نامه ای خطاب به عاملان ذی حسابی با اشاره به منقضی شدن قانون اقتصادیات برارزش افزوده اجرای آن را تا زمان تصویب قانون جدید مورد ایراد دانست.

این مقام مسئول، با اشاره به ضرورت به عمل آمدن مراقبت های لازم، برقراری مجدد اقتصادیات بر ارزش افزوده را به پس از زمان تصویب و اجرای قانون آن موکول کرد.

لازم به ذکر است، قرار بر این بود که قانون دائمی اقتصادیات بر ارزش افزوده تا زمان منقضی شدن قانون موقت (در مهر ماه) به تصویب برسد، اما قانون ارسالی مجلس دهم به شورای نگهبان با ایرادات فراوانی روبرو شد و جهت آنالیز بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم بازگردانده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 847

به "مالیات بر ارزش افزوده متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات بر ارزش افزوده متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید