محمدرضا گرایی المپیکی شد

به گزارش تور فرانسه، در ادامه رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، محمدرضا گرایی، نماینده وزن 67 کیلوگرم ایران، در ملاقات نیمه نهایی با نتیجه قاطع 9 بر صفر از سد آشو از هند گذشت و ضمن رسیدن به فینال، پیروز به کسب سهمیه المپیک برای ایران شد.

محمدرضا گرایی المپیکی شد

او پیش از این در دور اول مقابل اوچیلوف از تاجیکستان در مدت زمان 52 ثانیه با نتیجه 8 بر صفر به فزونی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله نیز مقابل احمد دحشان از اردن در مدت زمان کم تر از 30 ثانیه به برد 8 بر صفر رسید و راهی نیمه نهایی شد.

در وزن 87 کیلوگرم که 8 نفر حضور دارند، حسین نوری در مبارزه نخست مقابل شاگلدی آنایف از ترکمنستان در مدت زمان کم تر از 2 دقیقه با نتیجه 9 بر صفر به فزونی رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف فی پنگ دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین می رود و در صورت پیروزی و رسیدن به فینال پیروز به کسب سهمیه المپیک برای ایران می گردد.

در وزن 97 کیلوگرم که 9 نفر حضور دارند محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دنیاگیر توردیف از ازبکستان رفت و در سرانجام با نتیجه 8 بر صفر به فزونی رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با برنده مبارزه میان یانان چن از چین و ژیاموحامت صفراف از ترکمنستان روبه رو می گردد. ساروی در صورت پیروزی در این مبارزه و رسیدن به فینال پیروز به کسب سهمیه المپیک می گردد.

کشتی ایران پیش از این در رقابت های قهرمانی دنیا 2019 در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان 57، 86 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد پیروز به کسب سهمیه المپیک شده است.

رقابت های گزینشی المپیک در رشته کشتی آزاد نیز روز یک شنبه برگزار می گردد و امیرمحمد یزدانی در 65، یونس امامی در 74 و محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم برای کسب سهمیه المپیک به میدان می فرایند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1081

به "محمدرضا گرایی المپیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا گرایی المپیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید