معاون مشاور امنیت ملی هند: سرمایه گذاری در چابهار فرصتی برای توسعه مالی افغانستان است

به گزارش تور فرانسه، معاون مشاور امنیت ملی هند سرمایه گذاری مشترک ایران و هند در توسعه بندر چابهار را فرصتی استثنایی برای توسعه مالی افغانستان دانست.

معاون مشاور امنیت ملی هند: سرمایه گذاری در چابهار فرصتی برای توسعه مالی افغانستان است

از وبلاگ رحیمی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش تور فرانسه، راجیندر کانا معاون مشاور امنیت ملی هند پیش از ظهر امروز در دومین کنفرانس گفت وگوی امنیت منطقه ای در تهران گفت: سرمایه گذاری مشترک ایران و هند در توسعه بندر چابهار، فرصتی استثنایی برای توسعه مالی افغانستان است.

وی ادامه داد: مذاکرات صلح در افغانستان باید با موضوع دولت قانونی این کشور به پیش برود و کشورهای دیگر باید در این جهت نقش تسهیل گر داشته باشند.

معاون مشاور امنیت ملی هند از قاچاق مواد مخدر و تروریسم به عنوان تهدید مشترک همه کشورهای منطقه یاد کرد و گفت: غلبه بر تهدیدات امنیتی موجود بدون همکاری مشترک و ایفای نقش فعال همه کشورهای منطقه امکان پذیر نیست.

راجیندر کانا با اشاره به حضور گسترده و نگران کننده گروه های نیابتی تروریستی در افغانستان توضیح داد: برای پیشبرد فرایند صلح پایدار باید از نقش آفرینی طرف هایی که هدفی به غیر از ثبات و امنیت در افغانستان دارند، جلوگیری گردد.

وی از انتخابات و مراجعه به آرای عمومی به عنوان راهکاری تعیین کننده برای جلب مشارکت مجموعه گروه های افغانستانی در فرآیند صلح یاد کرد و گفت: انتخابات ریاست جمهوری اخیر در افغانستان رخداد مهمی بود که امیدواریم نتایج آن زودتر اعلام گردد.

این مقام امنیتی هند هر گونه مشارکت دولت های خارجی در فرآیند صلح در افغانستان را نیازمند هماهنگی با دولت افعانستان دانست و ابراز داشت: برای حراست از امنیت در افغانستان باید تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در اولویت جامعه بین المللی قرار بگیرد.

دومین نشست گفت وگوی امنیت منطقه ای که صبح امروز چهارشنبه با حضور دبیران و مشاوران امنیت ملی و مقامات عالی امنیتی کشورهای ایران، روسیه، چین، هند، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان شروع شد، بر موضوع افغانستان و مبارزه همه جانبه با اشکال مختلف تروریسم در این کشور تمرکز دارد.

نخستین نشست گفت وگوی امنیت منطقه ای در مهر ماه سال گذشته و با حضور کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و افغانستان با موضوع افزایش هماهنگی میان کشورهای منطقه در برابر تروریسم تکفیری برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 83

به "معاون مشاور امنیت ملی هند: سرمایه گذاری در چابهار فرصتی برای توسعه مالی افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مشاور امنیت ملی هند: سرمایه گذاری در چابهار فرصتی برای توسعه مالی افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید