نماینده کُرد عراق: الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد

به گزارش تور فرانسه، یک نماینده کرد در مجلس عراق گفت که 6 گروه سیاسی شیعه با نخست وزیری الزرفی مخالفند و او پیروز به تشکیل دولت نخواهد شد.

نماینده کُرد عراق: الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد

به گزارش گروه بین الملل تور فرانسه، شیروان میرزا کننده حزب اتحاد میهنی کردستان عراق، گفت که گروههای سیاسی اهل سنت و کرد با هر گزینه ای که گروههای شیعی بر روی آن توافق کنند؛ مسئله ای ندارند.

او به وبگاه المربد گفت که گروههای شیعی بر سر مصطفی الکاظمی جهت تشکیل دولت به جای عدنان الزُرفی توافق کرده اند و الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد.

میرزا تأکید کرد که الزرفی در شرایط دشواری واقع شده است و نزدیک به شش گروه سیاسی شیعه با او مخالف هستند و سرنوشت وی نیز شبیه محمد علاوی خواهد شد.

از سوی دیگر بشیر الحداد از کنندگان حزب دموکرات کردستان نیز از سفر قریب الوقوع عدنان الزرفی به منطقه کردستان و رایزنی در خصوص تشکیل کابینه خبر داد.

او گفت که الزرفی در این سفر تلاش خواهد کرد تا حمایت گروههای کرد را برای تشکیل کابینه و دریافت رأی اعتماد در مجلس جلب کند.

دیروز نیز حسن سالم کننده عضو فراکسیون الصادقون در مجلس عراق گفت که گروه های سیاسی شیعی بر رد الزرفی و یافتن جایگزین او، توافق دارند.

حمید معله الساعدی از رهبران جریان حکمت ملی نیز از نتایج نشست رهبران برخی جریان های سیاسی شیعه در منزل هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح خبر داده و گفته است که در این نشست که عمار الحکیم، نوری المالکی (رئیس ائتلاف دولة القانون) و هادی العامری حضور داشتند درباره حمایت از نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس دستگاه اطلاعات عراق برای تشکیل کابینه به جای عدنان الزرفی توافق حاصل شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 419

به "نماینده کُرد عراق: الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کُرد عراق: الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید