نوشیدنی و ساحل مانع سفر روس ها به ایران نیست

به گزارش تور فرانسه، رییس جامعه تورگردانان ایران ضمن تشریح دلایل احتمالی بی میلی گردشگران روس برای سفر به ایران، از آنالیز دوباره این بازار اطلاع داد و گفت: می خواهیم روسیه را تکان دهیم.

نوشیدنی و ساحل مانع سفر روس ها به ایران نیست

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

ابراهیم پورفرج با اشاره به حضور تورگردانان ایرانی در نمایشگاه MITT روسیه که 24 تا 26 اسفندماه در مسکو برگزار می گردد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هزینه ورود به بازار روسیه، سنگین است. ما مدت ها است منتظریم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این راه قدمی بگذارد تا با همراهی آن یخِ این بازار را بشکنیم و روابط گردشگری دو کشور را گرم کنیم. هدف این بوده که برای دست کم 50 توراپراتور قوی روسیه تور آشناسازی در ایران برگزار کنیم، اجرای این طرح حتما به حمایت و همراهی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری احتیاج دارد، برای همین درحال رایزنی و مذاکره با این سازمان برای جلب مشارکت آن هستیم.

وی افزود: ما با سفارت ایران در روسیه نیز ارتباط هایی برقرار نموده ایم تا از همراهی و یاری آن ها برای ورود به بازار گردشگری این کشور بهره ببریم.

حیف است روسیه را از دست بدهیم

او با اشاره به روابط سیاسی ایران و روسیه، اظهار کرد: دولت های دو کشور از این منظر مشکل خاصی ندارند، مساله آن است که مردم روسیه هیچ شناختی از ایران ندارند. آن ها اصلا ایران را نمی شناسند. برای همین ما می خواهیم از فرصت حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری مسکو برای آنالیز شرایط ورود به این بازار استفاده کنیم تا به بهترین انتخاب ها برسیم.

این تورگردان یادآور شد: روسیه بازار بزرگی است. حیف است آن را در شرایطی که مقاصد سفر مردم اش تحت تاثیر شرایط ترکیه دچار تغییر شده، نادیده بگیریم، مخصوصا حالا که رفت و آمد به ایران و روسیه آسان تر شده است. اگر در چنین موقعیتی نتوانیم این بازار را بدست آوریم، دیگر نمی توانیم.

او همچنین همسو شدن تبلیغ در روسیه را با برگزاری تورهای آشناسازی برای تواپراتورهای روس مهم دانست و اضافه نمود:حتی اگر آژانس های روسیه را برای آشناسازی به ایران بیاوریم، اما تبلیغ نکنیم فایده ندارد. بحث ما با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این است که تبلیغات مفید و اثرگذاری در این کشور انجام گردد، حالا به هر شکلی که باید باشد، با خرید تیزرهای تبلیغاتی شبکه های تلویزیونی و یا اختصاص فضایی در رسانه های مکتوب و خبری این کشور.

رییس جامعه تورگردانان ایران سپس در پاسخ به این پرسش که هدف گذاری در بازار روسیه برای جذب گردشگر سال هاست انجام شده، حتی بعد از مختل شدن روابط روسیه و ترکیه، بارها درباره نفوذ به بازار گردشگری این کشور، وعده هایی داده شد، چرا قبلا کارهایی که الان در برنامه قرار داده شده، انجام نشد؟ گفت: حضور ما در نمایشگاه بین المللی گردشگری روسیه یک ارزیابی است تا راه های ورود به این بازار را آنالیز کنیم، وگرنه خیلی وقت است به سازمان میراث فرهنگ و گردشگری گفته ایم یک سفر جدی و حضور کارشناسی شده ای در روسیه داشته باشیم. البته برخی مقامات این سازمان چند بار در یکی دو سال اخیر به این کشور سفر کرد، اما معتقدم کارشناسی و با همراهی اهل فن نبوده است.

نوشیدنی و ساحل، سد راه گردشگران روس برای آمدن به ایران نیست

او سپس درباره موانعی که تا کنون بر سر راه گسترش تعاملات گردشگری دو کشور بوده است، شرح داد: داستان ایران و روسیه آن چیزی نیست که برخی مطرح و یا ادعا می نمایند. برخی ها معتقدند؛ چون در ایران نوشیدنی الکلی سرو نمی گردد نمی توانیم روس ها را به کشورمان جذب کنیم، درحالی که این تفکر در صنعت گردشگری که سال هاست ما درگیر آن هستیم چندان محتوای درستی ندارد.

پورفرج اضافه نمود: گردشگری که در تورهای فرهنگی حضور پیدا می نماید دنبال آفتاب دریافت و نوشیدنی نیست. برخی معتقدند روس ها دنبال آفتاب هستند و ما نمی توانیم ساحلی مطابق سلایق آن ها را در اختیارشان قرار دهیم، آیا واقعا این مانع نیامدن روس ها به ایران است، مگر ما کویر نداریم، نمی توانیم آن را به گردشگران علاقمند به آفتاب معرفی کنیم، یک گردشگر در سایر کشورها چگونه به کویر می رود که در ایران نمی تواند!

او اعلام کرد: داستان گردشگری ما اصلا این بهانه ها نیست، وقتی هدف تعریف گردد، می توان مسائل را قابل حل کرد. ایران حتی پیش از انقلاب هم یکی از مهمترین مقاصد گردشگری فرهنگی جهان بوده، همان موقع هم خیلی ها برای اسکی، کوهنوردی و دیدن تمدن چندهزار ساله به ایران می آمدند. این را بر اساس اسناد و مدارک موجود می گویم. ایران هیچ وقت مقصد تفریحی نبوده است. کشورهای زیادی هستند که ساحل تفریحی دارند، مهم آن است که در ایران جاذبه هایی بیشتر از ساحل وجود دارد، چیزهایی که خیلی از کشورها ندارند، نمونه هایی که حتی نمی توان مشابه آن را ساخت. این امتیازها خیلی برتر از نوشیدنی و آفتاب ساحل است.

رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: زمانی ما یک هواپیما چارتر از روسیه به ایران آوردیم که اتفاقا بیشتر گردشگران آن جوان بودند، در طول مدت اقامت شان در ایران حتی یک بار هم تقاضای نوشیدنی نکردند. آن ها علاقمند بودند ایران را ببینند و با تمدن آن بیشتر آشنا شوند. این درباره بیشتر گردشگران خارجی صادق است. آن ها دو هفته ایران را دیدند و با رضایت کامل کشورمان را ترک کردند. بعد از آن ها گروه های دیگری آمدند که دقیقا همان شرایط را داشتند.

وی تاکید نمود: واقعیت گردشگری ایران برای خارجی ها فراتر از خوردن، نوشیدن، رقصیدن، کم پوشیدن و نپوشیدن است. آن هایی که ایران را انتخاب می نمایند، خیلی خوب می دانند به چه سرزمینی قرار است سفر نمایند. حقیقت گردشگری ایران این است.

پورفرج گفت: مهمترین مشکل گردشگری ما ناشناخته ماندن و دست کم دریافت خدمات و زیرساخت ها است، ما باید به برطرف این کاستی ها فکر کنیم. باید به بازارهای بزرگی مثل هند، چین و روسیه فکر کنیم. اگر حرفه ای و کارشناسی برنامه ریزی و رفتار کنیم می توانیم با این بازارها خلاء گردشگری مان را پر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 164

به "نوشیدنی و ساحل مانع سفر روس ها به ایران نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "نوشیدنی و ساحل مانع سفر روس ها به ایران نیست" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدنی و ساحل مانع سفر روس ها به ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید