گروه 77 و چین خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها شدند

به گزارش تور فرانسه، ائتلاف گروه 77 و چین با صدور بیانیه ای خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای در حال توسعه از جمله ایران و ونزوئلا در شرایط تسریع شیوع ویروس کرونا شدند.

گروه 77 و چین خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها شدند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،اتئلاف کشورهای موسوم به گروه 77 (G77) و چین با صدور بیانیه ای خواهان لغو تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه کشورهای در حال توسعه در بحبوحه شیوع کرونا در دنیا شدند و هشدار دادند که این تحریم ها در راستا کوشش ها برای مقابله با این بیماری همه گیر مانع تراشی می نماید.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، ائتلاف کشورهای در حال توسعه و چین روز گذشته (آدینه) در بیانیه ای تصریح کردند که اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه مالی، بر ظرفیت کشورها برای واکنش مناسب (به کرونا) تأثیر منفی خواهد گذاشت.

ائتلاف کشورهای در حال توسعه در بیانیه خود هشدار دادند که تحریم های یکجانبه مانع از رسیدن تجهیزات و تدارکات پزشکی به کشورهای تحت تحریم برای درمان مناسب مردم خود در مواجهه با این بیماری همه گیر می گردد.

این بیانیه ادامه می دهد: ما بنابراین از جامعه بین الملل درخواست می کنیم تا اقدامات فوری و کارآمدی برای از میان برداشتن استفاده از اقدامات تهدید آمیز و یکجانبه مالی علیه کشورهای در حال توسعه می شویم.

علیرغم فشارهای جامعه بین الملل به آمریکا برای لغو تحریم های یکجانبه علیه ایران و دیگر کشورها از جمله ونزوئلا در پی شیوع ویروس کرونا، واشنگتن نه تنها حاضر به لغو تحریم های خود نشده است بلکه در بعضی موارد، تحریم های خود علیه ایران را نیز تشدید نموده است.

با اینحال، اتحادیه اروپا نیز تأکید نموده است که تحریم ها نباید در راستا مقابله با ویروس کرونا مانع تراشی کند و دیپلمات های اتحادیه اروپا تصریح نموده اند که اگر هرگونه اقدامات تحریمی و تنبیهی به توانمندی کشورهای تحت تحریم برای مقابله با کرونا آسیب وارد کند، معافیت های تحریمی به سادگی قابل ایجاد است.

چین در امور تجاری گروه 77 مشارکت دارد اما خود را یکی از اعضای این ائتلاف 134 عضوی نمی داند و به همین دلیل عنوان بیانیه گروه 77 و چین ذکر شده است.

بنا به گفته سازمان ملل، گروه 77، سه چهارم از اعضای سازمان ملل و 80 درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 410

به "گروه 77 و چین خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه 77 و چین خواهان لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید