48 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب [ فوق لوکس ] با رنگ شاد و زیبا ، 1400

به گزارش تور فرانسه، همه می دانیم که انتخاب و استفاده از کاغذ دیواری کاری دلهره آور و همراه با تردیدهای بسیار است. وقتی نوبت به انتخاب طرح کاغذ دیواری اتاق خواب می رسد این ترس و دلهره هم بیشتر می گردد چرا که با فضایی محدود طرف هستیم که یک طرح اشتباه می تواند تمام نقشه های ما را خراب کند.

48 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب [ فوق لوکس ] با رنگ شاد و زیبا ، 1400

استفاده از کاغذ دیواری تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه دارد.اما باید در انتخاب طرح و جنس کاغذ دیواری دقت کنید تا کاغذ دیواری که برای کار شما و محیط خانه شما مناسب است را انتخاب کنید بعلاوه کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته شده اند پس انتخاب کاغذ دیواری از میان آنها تقریبا کار سختی است.برای انتخاب کاغذ دیواری ابتدا باید به طرح و رنگ ان توجه کنید تا با سایر وسایل های موجود در اتاق هماهنگ باشد. انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب چون جای کوچکی است و اگر یکی از وسایل هارا اشتباه انتخاب کنید باعث کاهش زیبایی خانه میگردد.پس برای خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب به رنگ و طرح سایر وسایل مانند تخت خواب و… توجه کنید تا بتوانید کاغذ دیواری مناسبی برای اتاق خواب خود انتخاب کنید.

اما خوشبختانه امروزه با پیشرفتی که در زمینه ساخت و فراوری کاغذ دیواری ها صورت گرفته، دغدغه های ما هم کاهش پیدا نموده است، چرا که با مدل های خود چسب و حتی جدا شدنی طرف هستیم.

کار عاقلانه این است که ابتدا طرحی را به اندازه جزئی بروی یکی از دیوارها انتخاب نموده و پس از اینکه از آن مطمئن شدید سایر قسمت ها را کاغذ بچسبانید. اگر هم در میانه کار متوجه نامناسب بودن طرح شدید، به راحتی می توانید آنها را از دیوار جدا نموده و از نمونه های دیگری بهره ببرید. اما در این مطلب مدل هایی را خواهید دید که شاید برای طرح کاغذ دیواری اتاق خواب ، زیادی شاد و رنگارنگ هستند. طرح هایی که بیشتر مناسب افرادی انرژیک، با جرأت و خوش ذوق است.

کاغذ دیواری زیر آورده شده در شکل اول پایین، از آن مدل هایی است که برای دیوارهای تاکیدی ساخته شده اند. هم طرح بکار رفته و هم رنگ این کاغذ دیواری بسیار شاخص و انرژیک است و شاید استفاده سرتاسری از آن در تمام دیوارهای اتاق، فضا را شلوغ و کوچک نشان دهد. اما وقتی فقط یک دیوار، مثلا دیوار پشت تاج تخت خواب با این کاغذ دیواری نارنجی و بنفش تزیین گردد، آنوقت قدرت و زیبایی اصلی خود را نشان می دهد. شکل های بعدی هم با همین روش، یعنی کاغذ کردن فقط یک دیوار، دکوراسیون خود را تزیین نموده اند.

یکی از برترین طرح های کاغذ دیواری کلاسیک مدل آورده شده در شکل اول پایین است. البته نحوه استفاده از آن هم بسیار جالب و حرفه ای صورت گرفته زیرا کمتر می بینیم که سقف هم در اتاق خواب رنگ بخورد. در این اتاق سقف سبز رنگ، خیلی زیبا با کاغذ دیواری گل گلی آبی رنگ ترکیب شده و محیطی فوق العاده استثنائی بوجود آورده است. به خاطر همین ترکیب جالب است که دکوراسیون اتاق بنوعی امروزی دیده می گردد و نه سنتی و کلاسیک.

اتاق خواب بعدی واقعا جای برای سادگی در دکوراسیونش باقی نمی گذراد. وقتی طرح کاغذ دیواری اتاق خواب اینقدر برجسته و زنده باشد دیگر جای تعجبی نیست که فضایی آرام و سرد نداشته باشید. طرح های عظیم سبز رنگ که هر کدام سایه ای متفاوت نسبت به دیگری دارد در تضاد با رنگ سفید، صورتی و طلایی تخت خواب و سایر وسایل قرار گرفته در اتاق است. اما برای افرادی که طرح های هنری تر می خواهند شکل های بعدی ایده مناسب تری خواهد بود.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که معتقدید، اتاق خواب باید تا جای ممکن ساده باشد تا فضا باز، آرام و تسکین دهنده بنظر برسد. چنین افرادی احتمالا طرح کاغذ دیواری اتاق خواب خود را با تم های خنثی و با کمترین اندازه رنگ انتخاب می نمایند. اما اگر در استفاده از این طرح ها زیادی روی گردد، دیگر رنگ و بافتی مجذوب کننده در دکوراسیون وجود نخواهد داشت تا فضا را از سردی و مردگی نجات دهد. طرح هایی مانند شکل های زیر تا حد زیادی می توانند مجذوب کنندهیت را در عین دلباز نشان دادن فضا حفظ کند.

طرح های مدرن در بین کاغذ دیواریها کمتر رواج دارند، در حقیقت افرادی که کاغذ دیواری را برای تزیین دیوار اتاق خواب خود بر می گزینند در نهایت به مدل های کلاسیک و سنتی طرح دار می رسند. اما اتاق خواب های مدرن هم می توانند از نعمت وجود کاغذ دیواریها بهره مند شوند. شکل های زیر مدل های مدرنی را نشان می دهد که در عین سادگی دارای بافت و الگویی عمیق و قوی هستند. چنین طرح هایی در ترکیب با وسایل و مبلمان مناسب، می تواند هر دکوراسیونی را لوکس و باکلاس جلوه دهند.

منبع: اتاق
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1307

به "48 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب [ فوق لوکس ] با رنگ شاد و زیبا ، 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب [ فوق لوکس ] با رنگ شاد و زیبا ، 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید