فراوری چسب موقت ترومای چشمی، جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه

به گزارش تور فرانسه، اعظم زارع مدیر اجرایی یک شرکت دانش بنیان نوپا در مصاحبه با خبرنگار مهر با بیان اینکه ما در حال تحقیق و توسعه روی محصول چسب زخم چشمی هستیم، گفت: این محصول در تروماهای چشمی کاربرد دارد و می تواند مانع از نابینایی فرد در مدت زمان کوتاهی گردد.

فراوری چسب موقت ترومای چشمی، جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه

این محقق خاطر نشان کرد: وقتی چشم دچار تروما شده و کره چشم دچار پارگی می گردد پزشک می بایست در مدت زمان کوتاهی این تروما را درمان کند؛ زمانیکه این چسب روی چشم آسیب دیده قرار می گیرد می تواند در کمتر از یک دقیقه کره چشم را ببندد و مانع از کوری فرد گردد.

وی با بیان اینکه در فراوری این چسب از پلیمرهای سنتزی استفاده کردیم، گفت: تمام مواد اولیه فراوری این چسب موقت چشمی از داخل کشور تهیه شده است.

زارع با بیان اینکه چسب موقت چشمی نمونه خارجی دارد، گفت: اما نمونه داخلی آن در کشور وجود ندارد و ما توانستیم دانش فنی آن را بدست آوریم.

این محقق ادامه داد: قیمت نمونه خارجی چسب های موقت چشمی 200 دلار است ولی قیمتی که برای این محصول در نظر گرفته می گردد 200 هزار تومان است که یک دهم نمونه خارجی می گردد و می تواند صرفه جویی ارزی بالایی برای کشور داشته باشد.

مدیر اجرایی این شرکت دانش بنیان نوپا بیان کرد: بی نیازی از میکروسکوپ، سازگار با شکل و ابعاد جراحت، تکنولوژی منحصر به فرد، بدون ایجاد آسیب اضافی و قیمت مناسب نسبت به نمونه خارجی از مزیت های این چسب موقت چشمی به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه این محصول از دانشگاه وارد صنعت شده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمونه آزمایشگاهی محصول به فراوری رسیده و قرار است در سال آینده وارد بازار گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 305

به "فراوری چسب موقت ترومای چشمی، جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری چسب موقت ترومای چشمی، جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید