خبرنگاران تقاضای مردم به شوینده ها پس از کرونا 100 برابر شد

به گزارش تور فرانسه، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران خاطرنشان کرد: بعد از شیوع بیماری کرونا احتیاج کشور به شوینده ها حدود 100 برابر افزایش یافت و در روزهای اول احتیاج بازار از یک به 100 افزایش داشت.

خبرنگاران تقاضای مردم به شوینده ها پس از کرونا 100 برابر شد

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان تهران؛ صابر پرنیان در مورد شرایط شرکت های فراوریی مواد ضدعفونی کننده، ماسک، اقلام بهداشتی و البسه بیمارستانی گفت: در فراوری مواد شوینده مانند شامپو و دستشویی و... هیچ کمبودی نداریم در فراوری مواد ضدعفونی کننده سطوح و معابر شهری در این ها نیز مسئله ای نداریم و به اندازه کافی در حال فراوری است.

وی اضافه نمود: در مورد ماسک و مایع ضدعفونی کننده دست در حال حاضر کمبود داریم، با اینکه فراوری این محصولات بیش از 10 برابر افزایش داشته است و طی روزهای آینده نیز به ظرفیت این فراوریات اضافه نموده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه رویکرد ریاست جدید قوه قضاییه رویکرد حمایت از فراوری است، عنوان نمود: طبق بخشنامه ریاست قوه قضاییه هیچ واحد فراوریی حتی اگر بدهکار نیز باشد، پلمب نمی گردد و مقرر شده است که قضات محترم به گونه ای حکم دهند که به خط فراوری هیچ خللی وارد نگردد.

پرنیان با اشاره به اینکه در دستگاه قضا ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفته گفت: اگر ما آگاه بشویم که شرکتی تعطیل شده است حتما به وسیله دادستان ها و روسای محترم دادگستری پیگیری می کنیم تا برطرف مشکل گردد.

وی اضافه نمود: قبل از این شیوع بیماری کرونا ظرفیت فراوری مواد شوینده ما 7 برابر احتیاج کشور الکل به عنوان پایه مواد ضدعفونی کننده 3 برابر احتیاج کشور ظرفیت فراوری داشتیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران تاکید نمود: واحدهای صنعتی نیز در راستای یاری به مردم و تامین احتیاج مردم حدود 10 درصد افزایش ظرفیت افزایش داشتند و یکسری واحد صنعتی با تغییر خطوط فراوری و افزایش ساعت کاری از یک شیفت به سه شیفت، ورود نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) وارد کار شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فراوری الکل 4 الی 5 برابر افزایش داشته است اما همچنان در فراوری مایع ضدعفونی کننده دست احتیاج مردم تامین نشده است، اگر بتوانیم ظرفیت فراوری الکل را افزایش دهیم قطعا میزان فراوری مایع ضدعفونی کننده نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران اظهار داشت: بیست روز دیگر یک واحد فراوریی الکل با ظرفیت 25 هزار لیتر در روز افتتاح خواهد شد و در شهرک دماوند یک واحد فراوری قوطی اسپری رنگ با تغییر خط فراوری خود و تامین مواد اولیه، توانایی فراوری 150 هزار عدد اسپری مایع ضدعفونی کننده دست را دارد.

پرنیان با بیان اینکه پیش از شیوع بیماری کرونا میزان فراوری ماسک ما روزانه 30 الی 40 هزار عدد بود، توضیح داد: در حال حاضر ظرفیت فراوری ماسک به بیش از 700 هزار عدد در روز رسیده است.

وی در مورد تعطیلی و یا فعالیت با کمتر از ظرفیت فعلی برخی شرکت ها، عنوان نمود: تعدادی شرکت در شهرک های صنعتی استان تهران با کمبود گردش اقتصادی و نقدینگی روبرو بودند که با پیگیری های اجرا شده تزریق منابع اقتصادی اجرا شده و ظرفیت فراوری این واحدها رو به افزایش است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه، صدور مجوز های فراوری مواد ضد عفونی کننده با سریعترین زمان ممکن انجام می گردد و بروکراسی های زائد اداری حذف شده اند، اظهار داشت: اگر سازمان غذا و دارو که متولی سلامت جامعه است ایزوله بودن و سلامت یک فراوری را تایید کند بدون استعلام و تشریفات غیر، طی 24 ساعت مجوز واحد فراوریی صادر می گردد.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا به امروز 7 هزار و 161 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 237 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به 2هزار و 394 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 346

به "خبرنگاران تقاضای مردم به شوینده ها پس از کرونا 100 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تقاضای مردم به شوینده ها پس از کرونا 100 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید